Yedekleme & Kurtarma & Replikasyon ve Arşiv Çözümleri

Düzenli yedek alıyor olsanız bile çeşitli sebeplerle, yedekleriniz bozulmuş olabilir. Son yedek alığınız tarihten sonra bilgisayarınıza çok önemli yeni veriler kaydetmiş ve bunları henüz yedeklememiş olabilirsiniz. Bu durumda arızalı parçayı değiştirmeniz bilgisayarınızı çalışır hale getirse bile, verilerinizi geri getirmeyecektir.

Tecrübelerimizin sonucunda görülmüştür ki uzman olamayan kişilerin yaptıkları hatalı müdahaleler, çok kolay ve ucuza kurtarılabilecek verilerin kurtarılamaz duruma gelmesine ya da yüksek maliyetli, uzun ve zahmetli çalışmalar sonucu kurtarılabilmesine neden olmaktadır. Unutmayın ki sabit diskiniz normal bir şekilde çalışıyor olsa üzerindeki verilere siz de erişebilirsiniz. Dolayısıyla veri kurtarma işleminin, standart teknik servis hizmetlerinin dışında, özel uzmanlık gerektiren bir hizmet olduğu bilinmelidir.

Sorun tam tespit edilmeden yapılan bilgisayarı açma kapama denemeleri ya da yardımcı yazılımlar ile yapılan kurtarma çalışmaları verileri sizden biraz daha uzaklaştıracaktır. Ayrıca; donanım arızaları, donanım teknolojisinin değişmesiyle; yazılım arızaları, işletim sistemleri ve virüslerin sürekli değişmesiyle her geçen gün değişmektedir. Bu hızlı değişim veri kurtarma konusunda sürekli çalışmayı, tecrübe ve bilgi edinmeyi zorunlu kılmaktadır. Veri kurtarma ve güvenliği konusunda deneyimlerimizden yararlanmak isterseniz bize ulaşın.